23 Haziran 2016 Perşembe

YENİ KOZMETİK ÜRÜNLERİM...

Avonda uygulanması çok pratik bir kalem far var. Çok severek kullanmıştım. Uzun zamandır indirime girmesini bekliyorum. Ama hiç indirime girmiyor. Ben de ısrarla bekliyorum. Beklerken de onun yerini tutmasa da işime yarayabilecek pırıltılı gri far aldım. 

Ama asla benim pırıltılı kalem farım kadar kullanışlı değil. Keşke 10-20 TL fazla verip benim sevdiğim kalemi alsaydım.
Bu fırçaları da yeni keşfettim; Fondöten, far, ruj ve eyeliner fırçası. Özellikle de ruj fırçası çok işime yaradı. Ruj, fırça ile çok daha güzel kullanılıyor. Bir kaç rengi kolaylıkla karıştırabiliyorsunuz.  Çok tavsiye ederim.

Avon Oriflame gibi, bir Türk markası Hunca katalogu varmış. Hunca da parfüm ve kozmetik ürünleri satıyor. Oradan bu fırçaları çok uygun bir fiyata aldım.


Kirpik kıvırma aparatını bir heves edip aldım da kullanamadım. Çok korkuyorum kirpiğimi kaptırmaktan.Eşime babalar günü hediyesi olarak parfüm aldım. Merak ettiğim kokunun önce deodorantını alıyorum. Böylece ben de nasıl duruyor anlamış oluyorum. Beğenmeme durumunda paramın bir kısmını kurtarmış oluyorum. O kadar para verip de bazı parfümlerimi bir müddet sonra sevmediğimi  farkettiğimde bu yöntemi kullanmaya karar verdim.


 Deneme amaçlı bu deodorantı  aldım. Pek beğenmedim, parfümünü almam. 
Son olarak da daha önceden yeşilini aldığım pırıltılı  gri kalem aldım.


Şimdilik bu kadar...

6 yorum:

 1. Geçen sene avon temsilcisiydim. Makyaj acayip bir şey. İnsan almadan duramıyor. Ufak diyip ucuz diyip ne paralar ödemişliğim vardır. Eğer gerçek pazarlamacı olsaydım geliş fiyatına almak gerçekten karlı. ama ben satışı sadece kendime yapabiliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aldıkça alası geliyor insanın doğru... Ben de mi satış temsilcisi olsam ne yapsam?

   Sil
 2. Parfüm ve deodorantı sağlıklı hayat adına uzun süre önce hayatımdan çıkardım. Hatta sıvı sabun ve diş macununu da. Yerine alternatifler buldum. Ama göz kalemleri favorim hâlâ. Güzel günlerde kullan canım ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç hayal edemiyorum, sabunsuz, diş macunsuz bir hayat... alternatif ne kullanıyorsun????

   Sil
  2. Koku olarak alkolsüz esanslar, sıvı sabun yerine doğal zeytin sabunu, diş macunu yerine ise karbonat ve misvak kullanıyorum canım. Birkaç kaynakta diş macunlarındaki florür maddesinin alnımızda bulunan, bazılarının üçüncü göz dediği enerji bölgesini kapattığını okudum. Deterjan ve kimyasal kokuların da hormonları olumsuz etkilediğini okumuştum. Beyin frekansını en çok yükselten koku ise gül kokusuymuş. Evde mumlukta gül yağı yakmak çok faydalıymış. Ben de öğrendikçe uygulamaya çalışıyorum canım ❤

   Sil
  3. Aslında uygulanabilir. Zeytinyağlı sabunu kullanabilirim ama diş macununun o ferahlığını bırakamam. Simdilik zeytinyağlı sabunla başlayım

   Sil