14 Mart 2017 Salı

DEFNE FERAH'IN YENİ KIYAFETLERİ ve OYUNCAKLARI(16)...

     Uzun zamandır Defne Ferah'ın kıyafetlerini oyuncaklarını yayımlamıyordum.

Oysa ki o kadar çabuk büyüyor ki kuzucuklar sürekli kıyafetleri yenileniyor.

 Bazen hiç giydirmeden küçülüveriyor giysileri...

Buradan geçmişteki fotoğraflara baktığımda aaa evet bunu da giydiriyordum aaa bu da vardı gibi  cümleler çıkıyor ağzımdan. Bazı kıyafetlerini unutmuş oluyorum.

 Yeniden Defne'nin kıyafetlerini ve oyuncaklarını bloğumda görmek istediğime karar verdim. 

İşte Defne Ferah'ın son kıyafetleri ve oyuncakları...

Artık bahar geldi. Hafta sonları sabah yürüyüşlerimiz başlar inş. Bu yüzden dışarıda giyebileceği eşofman takımlar aldım.

Bu sızdırmaz akıtmaz suluğu kuzenimde görmüştüm. Hemen Defne'ye de aldım. Keşke daha önce alsaymışım. Hiç su içiremediğim kızım bu son 2 gündür su içiyor.  Hem de hiç yerlere dökmeden maşallah, herkese çok tavsiye ederim. (Gerçekten de hiç sızdırmıyor)Bunlar da çok beğendiğim yazlık şirin takımlar...


Bu eteğe de bayıldım umarım Defne de çok sever.


Az önce bu pijamaları giydirip yatırdım. O kadar yakıştı ki...


Bunlar da gündelik penyeler...


Bu şortlu takımı da Filiz teyzesi almış, teşekkür ederiz kendisine..


Bu takımı da Ebruş teyzesi ile Hatice teyzesi almış,  teşekkür ederiz kendilerine...Bu pijama takımlarını, bornozu bir de yastık kılıfını da Osman Dayımız almış. Çok düşüncelisin çok zevklisin. Osman Dayıııı seni çok seviyoruzzzz.Defne Osman Dayısının aldığı bu pijama takımının şortunu ( yıldızlı olan) o kadar seviyor ki her gün ittir ittir  (giydir) diyor. Biz de her gün ittiriyoruz.Bu pofuduk takımları ve pantolonu da Hacer Teyzesi almış, teşekkür ederiz..

Anneannesi de memleketten gelirken bize bu atkı bere kaşkol takımını örmüş. Ellerin dert görmesin anneciğim.Anneciğim memleketten gelince Defneciğimin süeterleri küçülmüş diyerek şipşak bu süeteri de ördü.Annennesi ile dedesi  kızıma bir de bebek almışlar.Taa edremitlerden bir de bu bisikleti getirmişler.Bir de bu pandufla ayakkabıyı almışlar, teşekkürler...Bu takımı da babaannesi almış, teşekkür ederiz. Recep Enişte de bu ayakkabıları yollamış, teşekkür ederiz.
Benim kızım atları çok seviyor. Babası bu atı görünce dayanamamış almış. Defne görünce o kadar mutlu oldu ki yatarken koca atı da yatağa koydurdu öyle uyudu yavru kuşum.


Babası bir de bu çekçeki almış Defne bununla da çok güzel oynadı.


Babası bir de bunu almış ama Defne'nin şimdilik pek ilgisini çekmedi bu oyuncak.Ben de ŞOK markete ekmek almaya gittiğimde bu dinozoru gördüm çok beğendim, aldım ama kendim oynuyorum. Defne henüz bu vidaları sıkamıyor.Bunlar da kışın başında almış olduğum takımlar...

Kalın kışlık pantalonBunun üstüne giymesi için hırkaHırkanın içine giymesi için bady


Defne'nin kışlık montu


Dışarıda giymesi için pantalonu
Alt-üst takım


Bunlar da evde giymek için penyeler...
Bu da balıklı pandufu... Bütün kış bu vardı ayacığında.Bu takımı da pazardan aldık annemle.... Alırken çok tereddüt ettim pazar malı iyi çıkar mı acaba demiştim . Ama çok beğenerek kullandım o kadar rahat ki...
(Yalnız ilk yıkamada dikiş yerlerinden söküldü)ve bunlar da çıtçıtlı bodyler..


güle güle giysin güle güle oynasın kuzucum...

1 yorum: