31 Temmuz 2015 Cuma

SON HAZIRLIKLAR...

Bebişin ve benim eksiklerimizin çoğu tamamlandı. Son olarak;

*En küçük boy bebek bezi
*Bebe yağı
*Ped
*Bebek eşyalarını yıkamak için granül sabun
*Bebek cildine uyumlu yumuşatıcı
*Depend denilen tek kullanımlık emici külot
*İç çamaşırı
 aldım.

Depend  sanırım yaşlıların alt kaçırma sorunu için tasarlanmış.  Depend denilen şeyi de yine bu forumlarda okumuştum. Lohusalara tavsiye ediliyordu. Pratik bir şey gibi.

Artık deterjanı da aldığıma göre bebeğin kıyafetlerini nevresimini tenine değebilecek herşeyi ve yeni aldığım lohusa geceliklerini yıkadım.

Hepsini ütüledim. Bu iş baya vaktimi aldı.

Pijamalarımın boyu ölçüsünü alıp terziye yolladım.

Hastane çantası için forumları okudum, plan yaptım.

Bebeğin takımlarını oluşturdum, poşetledim. Bebek bezi , benim kişisel eşyalarım hepsini ayrı ayrı rahat bulacağım şekilde ve valizde çok dağılmayacak şekilde poşetledim.

Bazı eksikler var onları da zamanla eklerim.

Artık hastane vakti gelince poşetler çantaya yerleştirilecekler.

Zihnen baya rahatladım.

Bebişin ve benim eksiklerimden alınması gereken
* Küvet
* Bebek şampuanı
* Korse
* Terlik
* Eşe dosta dağıtmak için çikolata
kaldı.

Artık daha rahatım. Bebeğin yediği helal giydiği harammış.  Herkez sakın fazla birşey alma diyor ama bana da sanki  çok eksik var gibi görünüyor. Hastane çantasını hazırladıktan sonra geriye giyecek pek bişey kalmadı. Acaba biraz daha mı alsam???  Bakalım...

2 yorum:

  1. Merhaba öncelikler güzel yazılarınız için teşekkür ederim. Bir sorum olacaktı. Prego oyun parkından memnun kaldınız mı? Biz oyun parkı bakıyorduk. Tavsiye edeceğiniz ürün vs olursa sevinirim.

    YanıtlaSil
  2. Ben prego beşik aldım. Memnunum. Yalnız sallama özelliğini kullanmıyorum. Bebisi sallayarak uyutmuyorum. Beşiğin alt tarafında eşyalar var. Hastane çantası, park yatagin alt degistirme unitesi...vs. salladığımda onlar bir sağa bir sola kaydığını icin ses yapıyor. Onlar olmasa ses olur mu bilmiyorum.

    YanıtlaSil