29 Temmuz 2016 Cuma

DEFNE FERAH'IN YENİ KIYAFETLERİ ve OYUNCAKLARI(15)...

Edremite, memleketime tatile gittik. Annemin arkadaşlarından bir sürü bir sürü hediye geldi. Defne Ferah'ın bir sürü yeni kıyafeti oldu. Bazı hediyeler Defneye küçük geldi, onlardan bir kısmını anneme verdim o da hediye götürsün arkadaşlarına diye, bir kısmını da alınan mağazaya iade edip hediye çeki aldım. Bir daha ki gittiğimde de Defnenin kışlıklarını alırım artık. 

Annem kızıma bu süslü elbiseyi almış.


Ben de bu elbiseye uygun bu çok şirin ayakkabıları ve çorabı aldım.
Defne bu kıyafetlerin içinde o kadar güzeldi ki...Bu kış kızıma mavi bir tütü etek ve bluz takım almıştım. Bluz defneye çok büyük geldi. Hazır mağazaya gitmişken o eteğe uygun şimdi giyebileceği bu tişörtü aldım. Fotoğrafta pek belli olmuyor ama tişötün çok güzel taşları var ve eteğe çok uydu.


İstanbulda iken güzel kızıma bayramlık ararken bu kıyafeti istoçtan çok uygun fiyata buldum. Kızımın miniş mayoları... Bunlarla güre sahillerinde yüzdük. Benim kızım çok sevdi denizde yüzmeyi. Büyüyünce anası gibi sudan çıkmaz inş.


Denizden çıkınca da Eylem yengesinin arkadaşının taa bergamadan yolladığı bu kıyafeti giydi. Aslında elbise 7 yaş için ama benim kızımda da çok şirin durdu. Sudan çıkınca büyük büyük ferah ferah sahilde giydik.Bu da sahilde en çok giydiğimiz diğer bir elbisesi..Aşağıdaki kıyafetleri yazın rahat rahat giysin diye LCW den aldım. Herkes çok ama çok beğendi.

Herkeze lazım ... Kızımın miniş çorapları...


Dayısı taaa Çinden bu oyun halısını getirtmiş. çok hoşuma gitti. Bol bol oynadım tatilde.
Bir de bu şirin parmak kuklaları almışlar.


Yengesi hem de bu şirin takımı almış.Yeğenim Ege Boracığım da kendi oyuncaklarından getirmiş Defneye... Kıyamam ben ona. O oyuncakların ne kadar değerli olduğunu biliyorum . Canım benim...

 Gri markete günlük süt ve gezen tavuk yumurtası almak için gidiyoruz. Orada bunu gördüm her ne kadar 3 yaş üstü olsa da dayanamadım aldım. Ben oynayacağım dedim. Defne Ferah kumlarla oynarken de çok işimize yaradı.


Bu aralar aldığım diğer oyuncaklar... Ne kadar güzel oyuncaklar üretiyorlar artık. Gerçi Defne Ferah pek oynamıyor bunlarla daha çok ben oynuyorum, heves ediyorum, evde dursun diyorum. Benim işime yarıyor. Defne oyuncakları ile oynamayı değil gezmeyi, iletişim kurmayı seviyor. 


Bu yaz en çok kullandığım şeylerden birisi de bu şapka. O kadar çok işime yaradı ki, kim getirdiyse Allah razı olsun.Büyük Dayısı hem yazlık bir elbise getirdi hem de bu kışlık hırkayı hediye etti.


En büyük yengemiz ise -Annemin Dayısının eşi-  canım benim düşünmüş bu kıyafeti aldırtmış. Teşekkür ederiz.


Babası da kızımın bu kıyafet bolluğunda çok beğenmiş dayanamamış Bimden bu erkek kıyafetlerini almış kızıma.


Bunlar da gelen diğer hediyelerden bazıları. Hepsi çok güzeller. Herkeze çok teşekkür ederiz.
Anneannesi bir de bu kışlık süeteri örmüş. güle güle giysin kızım.
3 yorum:

  1. Güle güle gitsin ciclerini.

    O minik saksılı bahçe malzemeleriyle az oynamamıştık biz de, bir anda zamanda yolculuk yaptım sanki.

    YanıtlaSil
  2. ayy Betül babanın Bimden aldığını ben de A.Erene almıştım. Tabi daha büyüğünü... :))

    YanıtlaSil