14 Şubat 2013 Perşembe

2013 ŞUBAT TATİLİ...

Dolu dolu bir tatil yaşadım, Allah'a binlerce şükürler olsun...

Kardeşlerim sağ olsun güzel bir tatil organizasyonu yapmışlar.. Sayelerinde bol bol gezdim...

Tatilde en çok akılda kalanlar...


1. KOZAK YAYLALARI,  BAKIRÇAY ve PİNEA CAFE DE KAHVALTI

             Sabah erkenden uyandık, yola çıktık.. Hava güneşliydi, çok güzeldi... Üşütmeyen bir kış havası...  Fıstık çamlarının arasından şırıl şırıl Bakırçay akıyordu...  Kozak ormanı gerçekten de çok güzelmiş...  Ömrümde böyle bakımlı bir orman görmedim.. Meğerse fıstık çamı ekonomik değeri çok yüksek bir ağaçmış.. Kozak köylüleri gözü gibi bakıyormuş bu ağaçlara... Vatandaşın biri  mangal yakmaya kalksa bizzat köylüler engel oluyormuş.Tüm ağaçlar budanmıştı, her yerde çim vardı ve yerlerde herhangi bir poşet plastik , çöp ya da en azından yangına neden olabilecek bir dal parçası bile yoktu.

                 TEK KELİME İLE MUHTEŞEM...


                                                                    BÜYÜLEYİCİ

                                                           BU GÜZELLİĞİ HERKES GÖRMELİ..

     Bu manzaralar eşliğinde Pinea Cafe ye geldik... Pinea fıstık demek.. Fıstık çamlarının arasında çok şirin bir mekan... Burada kahvaltı yaptık.   Ambiyans ne kadar güzelse kahvaltılık yiyecekler de bir o kadar lezzetliydi...   Kozak yaylasından geçerseniz kahvaltınızı mutlaka burada yapın derim..  Fiyatlar ise inanılmaz uygun..  Pinea Cafe de kahvaltı kişi başı 13 TL...   Kahvaltının üstüne buranın meşhur fıstık tatlısından yedik.. fıstık tatlısını beğenmedim.. Daha doğrusu fıstık tadını alamadım ama kardeşlerim çok beğendiler..                                                         Pinea Cafe de fıstık tatlısı 5 TL
2. GÖLCÜK ÖDEMİŞ

 Açık ve güzel bir günde gittik Gölcük'e. Biraz yüksekte kalıyor  herhalde o yüzden oldukça soğuktu... Kimsecikler yoktu etrafta.. Terkedilmiş evler, bomboş banklar... tenha. huzurlu, sessiz....  çok ama çok güzeldi gölcük..
 Burada sıcak bir havada yine gelmeli kim bilir baharda ne güzel oluyordur....

3. BİRGİ ÖDEMİŞ

Birgi köyünü duymamıştım... Ne güzel yerler var canım vatanımda ... Köyün girişinde caminin yanında arabalarımız park ettik .. ilk olarak dikkatimizi çeken çamlardan gelen güzel kuş sesleri ve derenin şırıltısı idi... bir müddet bir müzik dinler gibi dinledik bu sesleri... Sonra dereyi görmek için köprüye koştuk...
         Çok hoş, otantik, huzurlu bir köy.. Biz gittiğimize hava karardığı için fazla gezemedik, fotoğraflar da haliyle güzel çıkmadı  ama yazın ne yapıp ne edip tekrar görmeye geleceğimize söz verip ayrıldık buradan ..
Çok kısa da sürse de birgi gezimiz şırıl şırıl deresi ve bülbül sesi ( artık hangi kuş bilmiyorum) ve otantik evleri sebebi ile 2013 kış tatilimin   3.sü olmayı hakediyor.


4.  DENİZKÖY  DİKİLİ

         Hayatımda birkaç kez oldu.. Bir yer görürsünüz.,  içinizden son hızla koşmak gelir... İşte deniz köyü görünce  böyle kış günü, kimsecikler yokken, ıpıssız, terkedilmiş,  içimde bir son hızla gücüm yettiğince koşma hissi kabardı ...koştum da ...
                                                                 sanki cennetten bir köşe...

4 yorum:

 1. harika şeker, gene gitmek nasip olur inşallah...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bahar hali,ve yaz halini de görmek istiyorum...

   Sil
 2. Ne güzel kareler..Ben de böyle gezince yaşadığımı anlıyorum sanki. Ne mal, ne mülk..Sadece sağlığım, geçinecek, hayır yapacak ve gezecek kadar param olsun yeter.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de... Allah bizim görmemiz için nice güzellikler yaratmış...

   Sil